Audi A6 Klub Polska Strona Główna

PRZYPOMNIJ HASLO

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat na forum a6, skorzystaj ze standardowej lub poniższej, dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

Regeneracja reflektorów części aut superparts.pl Led Toyota Avensis felgi audi a6 milionczesci warsztat Gdańsk Tarcze, hamulce forum audi a6
Regeneracja
reflektorów
superparts.pl
Sklepledowy.pl
Tylko felgi
Części A6 C5
AZet Auto Serwis
Układ hamulcowy Sprawdzenie VIN

Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

Poprzedni temat «» Następny temat
[ AAH 2.8 174 KM] Przebieg 312 000km a założenie gazu.
Autor Wiadomość
Surchon 

Model: A6 C4
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.8 174KM
Napęd: Quattro
Rok: 1995
Skrzynia: Manual
Kod silnika: AAH
Imię: Michał
Wysłany: 2017-05-11, 18:18   [ AAH 2.8 174 KM] Przebieg 312 000km a założenie gazu.

Witam tym razem w tym dziale :) Kilka dni temu zakupiłem sobie Audi A6 C4 w wersji Avant Quattro z silnikiem 2,8 o mocy 174KM. Autko ma na liczniku prawie 312 000km - myślę, że jest to realny przebieg, do 2007r była prowadzona książeczka serwisowa, ostatni wpis to o ile dobrze pamiętam 217 000km? Pod maską znalazłem karteczkę z info, że olej jaki tam był lany to 10W40. Na początku chciałem doprowadzić go do porządku (wymiana oleju, płynów, filtrów, rozrządu - ogólnie wszystko co należy wymienić), a następnie założyć LPG, aby nie wydawać fortuny na PB <lol> . Jednak dzisiaj polecony przez znajomego mechanik bardzo mnie wystraszył... <stres> Nie ukrywam, że zacząłem się poważnie martwić. Otóż ten mechanik powiedział mi, że stanowczo odradza mi zakładanie gazu przy takim przebiegu i oleju, bo gaz wyczyści mi silnik z nagaru, samochód zacznie na potęgę palić olej = kopcić na niebiesko, wydmucha mi uszczelki etc. Powiedział, że później trzeba będzie robić remont za kilka tysięcy (remont głowic itp.) i silnik już długo nie wytrzyma. Nie będę tutaj oszukiwał, jestem trochę w kropce, bo od początku chciałem założyć gaz i jeździć, jeździć, jeździć - na benzynce nie będę mógł sobie na to pozwolić, bo po prostu mnie na to nie stać.

Liczę na jakieś rady z waszej strony, czy rzeczywiście po założeniu gazu będzie taka masakra, czy mechanik tylko mnie straszy? Co można zrobić, aby tego uniknąć? Nie chce zakładać instalki za 4 tysiące, aby za miesiąc musieć robić remont za kolejne 4 tysie i po paru latach zajechać silnik, a znowu z drugiej strony nie mam na tyle kasy, aby jeździć tylko na benzynie <wnerw> . Silnik wydaje się być w dobrej kondycji, na pewno nie bierze oleju na potęgę - a to czy w ogóle bierze okaże się jak zrobię trochę kilometrów. Z rury wydechowej nie czuć zapachu oleju - tylko para wodna przy zimnym silniku. Proszę o pomoc, bo sam już nie wiem co zrobić. <zalamka>

Pozdrawiam i liczę na wsparcie!

Warsztat Audi 

forum

Model: A6 C5
Podwozie: Avant
Silnik: 4.0 560KM
Rok: 2003
Skrzynia: Tiptronic
Imię: Sebastian
kiler22 

Nadwozie: Limuzyna
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.8 193KM
Rok: 1998
Skrzynia: Automat
Kod silnika: AHA
Imię: marek
Wysłany: 2017-05-12, 09:58   

nie znam twojego samochodu bo może mechanik obejrzał go i widział że to końcówka jego żywota ale znam dziesiątki samochodów z przebiegiem 500 tys i mitycznym stanem licznika 200 tys gdzie gaz nic nie wypłukał <lol>
A NAWET znam takie samochody gdzie wymiana z mineralnego na pełen syntetyk też nie spowodowała konieczności remontu <lol>
A tak naprawdę jeśli ten przebieg jest autentyczny to ten silnik jest dopiero dobrze dotarty i żaden gaz itp nie spowoduje że wybuchnie , nic nie wypłucze i ogólnie nie nastąpi koniec świata j <lol>

kierowiec 

Silnik: 3.0 220KM
Kod silnika: ASN
Imię: Krzysztof
Wysłany: 2017-05-12, 11:46   Re: Przebieg 312 000km a założenie gazu.

Potwierdzam :] Zakładaj i już. Te silniki mają wyższą trwałość niż 300 tys. Pozdrawiam :)

Warsztat Audi 

forum

Podwozie: Avant
Silnik: 4.0 560KM
Skrzynia: Tiptronic
Imię: Sebastian
Surchon 

Model: A6 C4
Silnik: 2.8 174KM
Rok: 1995
Kod silnika: AAH
Imię: Michał
Wysłany: 2017-05-12, 13:16   

Mechanik mówił, że motor jest w dobrym stanie, ale gaz go wykończy (stan motoru ocenił chyba po wyglądzie osłony, bo tylko maskę podniosłem).

kierowiec 

Silnik: 3.0 220KM
Kod silnika: ASN
Imię: Krzysztof
Wysłany: 2017-05-13, 17:35   

Dobry gazownik sprawdzi silnik przed montarzem więc umów się i zobaczysz. Pozdro.

Odpowiedz do tematu